| liviugeorgescu123 a întrebat:

As dori sa sustin examenul de admitere la academia de politie "alexandru Ioan Cuza" acest an si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac mai exact pentru a depune dosarul....si pana cand se depune.
De asemenea, as vrea sa stiu cand pe ce data se sustin probele (fizice, psihologice si scrise).
Am citit pe regulamentul de admitere dar nu inteleg nimic din el... nu se spune cand exact se sustin probele.

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| NOC a răspuns:

Nu se spune exact cand se sustin probele fiindca inca nu s-a stabilit calendarul final.

Imediat ce este gata, vei afla toate detaliile. Orientativ, admiterea o vei sustine in iulie-august.

Dosarul ai timp sa-l completezi pana prin iunie, dar termenul-limita ti se va comunica la inspectoratul judetean.

Tot de inspectorat va depinde cand anume vei face fisa medicala si cand vei sustine examinarea psihologica.

Ai rabdare si te vei lamuri cel tarziu luna viitoare.

1 răspuns:
| temugin a răspuns:

Du-te la secretariat acolo, si o sa afli tot, e si mai sigur!