| irina4219 a întrebat:

Aș vrea să devin profesoară de limba franceză, îmi puteți recomanda câteva licee la care aș putea merge, dar nu de fițe?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a deveni profesoara de franceza este bine sa faci liceul pe profil de filologie si cu limba straina franceza si apoi o facultate de filologie pe franceza.
Cauta licee din judetul tau care sunt pe acel profil, cred ca nu vrei sa mergi la un liceu din Tulcea daca esti din Carei.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Nu contează ce înveți si unde ci sa înveți, sa iei bacul si sa ajungi sa ai licenta la litere sau limbi straine.