| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma fac inginer software si din cate am inteles trebuie sa merg la departamentul Calculatoare(vreau sa merg la politehnica timisoara). Imi puteti da niste informatii, detalii, pareri despre?(daca se poate cineva cu experienta)

Răspuns Câştigător
| figarro a răspuns:

Eu am terminat calculatoarele. Sincer, nu ai nevoie de diploma asta ca sa fii inginer software. Ai nevoie sa stii bine programare, adica initial inveti de capul tau si apoi capeti experienta angajandu-te la firme serioase din domeniu. La Poli ai avantajul ca poti lucra din timpul facultatii la Microsoft, Oracle, Adobe samd, daca esti bun, pentru ca sponsorizeaza diverse laboratoare de la facultatea de automatica si calculatoare.

1 răspuns:
| CRA a răspuns:

Multumesc! Pai si cum ii la calculatoare, imi poti da ceva detalii?
Cum ti s-a parut, greu? Din cate am auzit e destul de greu. Ce mai sfatui?