| adytza0700 a întrebat:

Buna as vrea sa-mi spuneti ce ati avut la teza la limba romana clasa a 8-a si sa-mi spuneti ce sa invat fundita

Răspuns Câştigător
| Crysstyan97 a răspuns:

Despartiri in silabe, grupuri de sunete, functia sinatctica, 2 compuneri, sfera semantica, morfologie, sinonime contextuale si asa mai usoareDAr nu e cam tarziu de pregatire

2 răspunsuri:
| didi2802 a răspuns:

De obicei profesorii iti dau in clasa a 8a asa cum se da la examen. Oricum, ei aleg ce subiecte iti dau:argumentativ, liric etc..Nu exista o anumita varianta standard de teza, profesorii aleg ce li se pare lor de cuviinta.

| Marcus13 a răspuns:

Buna! Chiar azi am dat-o si am avut o creatie lirica si un text argumentativ...ne-a dat-o tip examen.Trebuie sa inveti doar formulele si chemele demonstratiilor restul este usor.