| DoarIntrebari a întrebat:

As vrea sa stiu cam cati bani castiga un medic legist si daca se compara aceasta meserie cu cea de farmacist sau medic chirurg.happy si care e cea mai buna? ( din toate punctele de vedere) big grin Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Medicii legisti castiga foarte mult la noi, altfel nu s-ar duce nimeni sa faca asta. Castigul e foarte mare ca salariu, in functie de vechime de gradul obtinut ajunge si la 10.000 lei pe luna (100 de milioane vechi). Un chirurg castiga si el bine dar mai mult din ce primeste de la pacienti, daca primeste, daca este foarte bun si renumit si nu chiar imediat ce termina facultatea. Depinde si de localitatea, si de spitalul in care profeseaza ce si cat primeste. Un farmacist are un salariu decent, este, intr-adevar, cea mai curata si mai simpla dintre cele trei, castigurile fiind mai bune daca ai avea farmacia proprie. Cea mai buna decizi tu care este, fiecare vede in felul lui lucrurile. Eu n-as sta sa tai la morti nici sa mi se plateasca tot aurul din lume, de exemplu insa, daca ai "stomac" sa faci asta, pare a fi cea mai buna varianta, financiar vorbind.

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Cea mai domneasca meserie ii cea de farmacist. Nu castiga la fel de mult ca un chirurg, dar nu trebuie sa-si bage mainile in matele oamenilor.