| 19katty98 a întrebat:

.as vrea sa stiu ce facultate mi se potriveste,ma puteti ajuta? imi place foarte mult matematica, engleza, desenul si fizica

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Arhitectura ti-as sugera si eu, si mai ales arhitectura de interior, mi se pare super pentru o fata si poti face multe chestii pornind de la asta apoi (decoratiuni, design interior, pictura pe pereti, usi etc), design vestimentar, as indrazni sa spun ca "the sky is the limit" :) Aici gasesti prezentarea facultatii din Bucuresti http://www.uauim.ro/facultati/interior/

http://www.uauim.ro/facultati/interior/facultatea_de_interior.pdf

3 răspunsuri:
| Casica a răspuns:

Arhitect. Acolo ti-ar merge bine. Funda?

| geotechnical a răspuns:

Eu zic sa urmezi o facultatea de profil tehnic, Automatica si Calculatoare, Inginerie Civila(Constructii, Arhitectura, Instalatii), Inginerie Eletrica, Autovehicule Rutiere si lista poate continua, depinde si de tine ce te atrage big grin

| Stan_Edurd_Stan_1990 a răspuns:

Depinde de note... Poti sa mergi in Anglia sau America si in alte tari. Poti sa fi controlor de avion deoarece ala ia 5.000 de dolari pe luna.