| PantherLily a întrebat:

Cand trebuie sa te prezinti personal, la inscriere la facultate sau doar la confirmarea locului? Mersi

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM la ce facultate vrei să te înscrii? rolling on the floor

Sunt facultăţi la care se poate face PREÎNSCRIERE online ( sau prin poştă ) cu un MINIM de acte; iar dacă/după ce eşti declarat/ă admis/ă se depune ( PERSONAL ) un dosar cu toate actele necesare ( depunerea se face la "confirmarea locului" )...

Sunt alte Facultăţi/Universităţi la care trebuie să te prezinţi PERSONAL la înscriere şi la confirmarea locului!

Dacă NU te poţi prezenta personal la înscriere ( sau la confirmarea locului ), atunci poţi întocmi o PROCURĂ Notarială prin care împuterniceşti altă persoană să te înscrie ( sau să se prezinte la confirmarea locului )...

Toate cele bune!