| Maariiaa97 a întrebat:

Care sunt cele mai interesante/periculoase/iesite din comun ramuri ale medicinei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina legala de ce? Simplu interesanta si iesita din comun pentru ca stai intr-o camera frigorifica cu morti si le faci autopsia si periculoasa este ca in cazul ca cel mort este infectat de exmeplu cu Ebola cum a fost un preot din Spania de a infectat pe cineva care avea grija de corp te poti infecta daca nu porti costum sa-ti protejezi pielea ca se ia prin aer/ sau s-ar putea trezii aia pe acolo sa mori, glumeam / poti vomita daca nu esti tare de stomac. NU STIU DACA LA ASTA TE REFERI DAR EU ASTA AM ÎNȚELES.