| Pitac_Anamaria_1994 a întrebat:

Buna!
Ce master pot face daca termin facultatea de economie, specializarea contabilitate si informatica de gestiune? Se poate face masterul intr-un domeniu diferit? Sau la alta univeristate?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Masterul il poti face in domeniul studiilor sau un domeniu conex, de ex. dreptul afacerilor, drept financiar, etc.
Se poate face si la alta facultatea decat cea terminata.

| sierra1 a răspuns:

"Se poate face masterul intr-un domeniu diferit? Sau la alta univeristate?"

1 da (inrudit)
2 da

| Frank51 a răspuns:

Poți face orice fel de master dorești, 99% din facultăți nu condiționează admiterea. Eu am terminat inginerie și acum fac informatică.

| ReddY25 a răspuns:

Da,poți oriunde dorești