| Georgienita94 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie ce acte imi treuie pentru bursa la facultatea de kinetoterapie?

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Pentru bursa socialasickcerere tip (se găseşte la secretariatul facultăţii);
- copie a certificatului de naştere şi a actului de identitate al studentului;
- copie a actului de identitate al părintelui/ocrotitorului legal;
- copie a actului care dovedeşte calitatea de ocrotitor legal, după caz;
- copii ale certificatelor de naştere sau ale actelor de identitate, după caz, ale
celorlalţi membri ai familiei;
- adeverinţă de la instituţiile de învăţământ/unităţile din care să rezulte calitatea de elev sau student a celorlalţi fraţi/surori;
- acte doveditoare, în original, privind veniturile membrilor familiei;
- documente legalizate care să precizeze că sunt orfani de ambii părinţi, provin din casele de copii sau din plasament familial, după caz;
- declaraţie pe proprie răspundere din care să rezulte că veniturile pe care le
realizează îi permit obţinerea bursei;
- adeverinţă de la circumscripţia financiară sau de la serviciul public de specialitate din cadrul primăriilor în raza cărora locuiesc din care să rezulte veniturile realizate în ultimul an;
- după caz, documente medicale din care să rezulte că studenţii sunt bolnavi;
pentru bursele de studiu sau merit trebuie sa ai media si sa faci o cerere tip la secretariatul facultatii!

| Georgienita94 explică (pentru luiza):

Multumesc frumos :*

| Georgienita94 explică (pentru luiza):

Imi poti spune daca se poate lua bursa si la invatamantul la distanta si cati ani se face facultatea?

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Pentru invatamant la distamta se plateste taxa de scolarizare asa ca nu se acorda nici un fel de burse.