| Alexannnnndra3333 a întrebat:

Bună!

Deci sunt foarte confunză în ceea ce privește meseria mea de viitor.Țin să spun că îmi place să organizez chestii.Materiile mele mai îndrăgite sunt : matematica, informatica, engleza și urăsc istoria respectiv geografia, mai pe scurt urăsc să tocesc.
Mă orientez undeva ca psiholog sau ceva legat de IT,însă eu așa leneșă aș opta și pentru ceva mai ușor cum ar fi învățător.
Voi ce părere aveți? Ce ați recomanda? Și pe ce profil ar trebui să dau la liceu, ce facultate, salariu etc
Dau fundă celui ce mă documentează cât mai complex despre meseria ce mi-o recomandă.

PS:Media mea de pe semestrul acesta este 9.66 și în ceilalți ani niciodată nu a scăzut de 9.43 iar cea mai mare a fost 9.70

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ha... ai de ales intre o cariera de invatator unde ai o resposabilitate enorma si esti platit cu minimul pe economie, sau IT unde sunt cele mai multe locuri de muna, cele mai bine platite si cele mai mari posibilitati de a evolua constant

| CocoKiki a răspuns:

Nu te face profesor caci vei invata mult, elevii tai o sa te ia la misto, o sa ai nervii facuti praf, si nici bine platit nu o sa fi.Mai bine iti iei o meserie buna ca sa castigi bani multi in viitor.