| gaby1876 a întrebat:

Buna dragilor! Vreau sa fac o postliceala dar nu stiu ce specializare sa aleg intre asistenta medicala generala si asistenta de farmacie.Voi ce alegeti care e diferenta dintre ele? Dau funda

2 răspunsuri:
| SARKAN a răspuns:

Generalist fata draga ca aia la farmacie sunt în plus.si tu vei face farmacologie așa ca practic eu nu înțeleg ce caută profilul celălalt

| OctaviaT a răspuns:

Asistenta de farmacie lucreaza la farmacie si asistenta medicala lucrezi la spital face injectii ..probabil panseaza...mie mi.ar place mai mult asistenta de farmacie. Dar asistenta medicala probabil isi gaseste mai repede serviciu. Nu stiu ce sa zic