| Straicu a întrebat:

Buna, după terminarea liceului cu profil uman (filologie) ce cariera in armata/poliție/Jandarmerie imi recomandați după liceu. (Ma refer la academii și altele, m-am gândit la academia de jandarmi Fălticeni după putina pregătire la gramatica)

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu contează liceul absolvit, contează pregătirea fizică, căci probele sportive sunt obligatorii și eliminatorii.
Iar, înainte de orice, fișa medicală trebuie să fie curată, adică fără probleme medicale deosebite sau grave.

3 răspunsuri:
| Straicu explică:

Multumesc, apreciez. Pe mine ma apasa admiterea scrisa deoarece acolo presupun ca pica cei mai multi.

| Straicu explică:

Pitic mai sunt si eulaughing 1.70 pe acolo dar am mai incercat la liceul militar si testul psihologic nu mi s-a parut exceptional de greu. Este similar cu cel de la admitere pentru unitatile pentru adulti?

| Straicu explică:

Voi lua in considerare. Multumesc pentru raspunsuri!