| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Imi poate spune cineva care facultate este mai buna? "Controlul si expertiza produselor alimentare (CEPA)" sau "Tehnologia prelucrării produselor agricole (TPPA)"? La inceput eram sigura ca vreau sa merg la CEPA, insa majoritatea persoanelor imi spuneau ca TPPA-ul este o optiune mult mai buna, care cuprinde si CEPA.
Si unde ma pot angaja daca termin TPPA?
Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Alege orice.
esti o tipa prezentabila.
deci au sa te angajeze in orice loc
sincer sa fiu, eu as alege ceea ce mi-ar place sa fac. in cazul in care nu iti plac cele doua profile, alege ceea ce vrei sa fii. nu ideile altora.
ceea ce vrei sa fii tu.
bafta.

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Nu conteaza ce facultate e mai buna, degeaba o alegi pe cea mai ''banoasa'', daca nici nu iti place ceea ce faci!
Alege ceva ce faci cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu voiam sa merg la CEPA, iar a doua optiune era TPPA. Ideea este ca imi plac amandoua si nu stiu pe care sa o aleg!