| aleee07 a întrebat:

Imi puteti spune cat castiga un actor in Romania si cat castiga in afara tarii?

Răspuns Câştigător
| dntGabriel a răspuns:

Nu cred ca este suma fixa...
Am un coleg care a terminat Actoria la Tg Mures si dupa a "intrat" in colaborare cu cei de la Teatru de Comedie din Bucuresti a zis ca o duce destul de rau la capitolul bani... mai mult face bani din spectacole independente, spectacole de improvizatie, castinguri. ca sa traiasca si el un pic mai decent.
Este destul de greu sa te ridici in domeniu sa fii cineva in Romania.
Trebuie sa cauti sa mai colaborezi cu anumite persoane inca din facultate...
Salar ca debutant nu cred ca depaseste de 7 milioane dar ai asigurare medicalatongue
In Strainatate destul de greu sa intrii in cercul lor daca ai terminat Facultatea in RO daca ai terminat la Facultati din Strainatate de top sansa ca sa intrii in cercul lor crestehappy