| Angela101 a întrebat:

Buna, imi puteti spune ce pot sa devin dupa ce termin facultatea de medicina? ( In afara de medic) gen sa conduc un spital sau ceva si ce facultate mai trebuie sa urmez pentru asta?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce ai face facultate de medicina daca nu vrei sa fii medic? Toți directorii de spitale sunt medici și nu orice fel de medici, sunt extrem de bine pregătiți in medicina. Poate tu vrei sa fii manager de spital, un manager nu are nicio treaba cu medicina, așa ca du-te la ASE pentru asta.