| Andrei8890 a întrebat:

Bună, in descrierea unui post pe olx scris ca exista o perioada de proba de 90 de zile, se poate in aceasta perioada sa nu fiu plătit? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Este obligatoriu sa fii platit, asigurat, sa ti se faca protectia muncii etc.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Perioadele de proba se platesc. Diferenta e ca poti fi dat afara oricand fara preaviz

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate să nu fii plătit.

| alina2k18 a răspuns:

Conditiile ti le spune angajatorul.

| Bizon95 a răspuns:

Perioada de proba este platita
posibil mai putin, DAR PLATITA

| Denisa0954 a răspuns:

Perioada de proba se plătește.

| M1989 a răspuns:

Vei fi platit pentru perioada de proba. Doar ca dupa aceea perioada poate renunta la serviciile tale.

| anonima13ana a răspuns:

Plus ca in period a de proba poti sa renunti tu fara nici o problema si esti platit pentru ce ai lucrat