| CristinaCtC a întrebat:

Intru a 9a, la filologie. Dar sunt foarte indecisa. Am dat la acest profil pentru ca ma descurc mai bine la romana, istorie, latina si engleza decat la celelalte materii. Dar nu stiu ce facultate pot urma. Stiu ca probabil e prea devreme, dar la cat de schimbatoare sunt eu, trebuie sa ma hotarasc din timp.
Deci, ce facultate as putea urma?
ps: nu prea ma intereseaza sa urmez facultatea de litere sau chestii din cadre didactice.

1 răspuns:
| Kennedy97 a răspuns:

Daca tu consideri ca te pricepi intr-un domeniu aparte,urmeaza-l. Eu sunt la protectia mediului,si nici gand sa urmez o facultate pe profil,mi-ar place la jandarmerie,deoarece ma ajuta fizicul. Asa si tu, chiar daca esti la filologie, poti merge pe ce vrei. Stiu persoane care au fost la filologie, dar au urmat la finanţe sau altceva gen. Acum e decizia ta, desi pana in clasa a XII-a ai timp berechet.