| irry a întrebat:

M-ar interesa Facultatea de Limbi Straine,Bucuresti dorind sa ma axez pe engleza - norvegiana. As vrea sa ma lamuresc cu ceva. In cazul in care nu stiu norvegiana deloc, luand-o de la 0 oricum in facultate... poti alege romana la examenul de admitere? Ce nivel de engleza pot alege in cazul examenului si pe ce se bazeaza acest examen daca este posibil pe engleza-romana ca mai apoi sa studiez engleza + norvegiana?! Funda pentru cel /cea care isi sacrifica din timp sa-mi explice...

Răspuns Câştigător
| Juncu_Raluca_1993 a răspuns:

Nu cred ca la Facultatea de Limbi straine din Bucuresti exista sectie de norvegiana.Cel putin asa stiu eu.La Cluj exista sigur.
Si oricum ar fi, daca este si la Bucuresti, te ia de la zero, deci stai linistita. Iar examenul de admitere se da la o limba straina (engleza in cazul tau ) si la limba romana. Gasesti mai multe detalii pe site-ul lor.