| IRuxandraaaa a întrebat:

Buna!
Merita sa faci o facultate de jurnalism?
Ce parere aveti?
M-am uitat pe site-ul Universitatii din Bucuresti, la Facultatea de Jurnalism si Stiintele Comunicarii si am comparat examenul cu cel de la SNSPA. Mi se pare mult mai usor la Universitate Bucuresti. Voi care credeti ca este mai buna?
Aveti cumva idee ce joburi cer aceasta facultate?
Daca este[a urmat] vreo persoana de la aceste facultati, astept mai multe detalii!
Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa tii seama de faptul ca tara-i plina de absolventi de jurnalism, drept si psihologie, care nu-si profeseaza meseria.