| borsamm22 a întrebat:

numele meu este Marius am 19 ani, am bacalaureatul, am permis de conducere categoria B, stiu limba engleza (nu foarte bine dar ma pot descurca) si sunt im cautarea unui job, m-ar interesa in special in UK sau in Germania,franta, belgia. M-ar interesa un domeniu unde nu necesita experienta (orice domeniu si daca este platit mai putin). Eu am mai fost in Franta, Paris si am fost si in Italia la mere stiu ce este munca. Caut un job fara comisioane ( caut de lucru sa castig bani nu sa dau, nu de alta dar nu am. Daca ar fi sa dau comision dau din primul castig) Astept ofertele/ajutorul vostru.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pe un portal precum TPU, ai sanse "zero" sa primesti vreo oferta in acest sens! Fa-ti un cont si cauta singur pe portalul Comisiei Europene:https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=job&lang=ro&catId=482

p.s.
* Portalul "eures" te poate ajuta sa-ti faci o idee asupra calificarilor (in diferite domenii)cerute pe piata muncii din UE.
* Iti vei gasi mult mai usor un job daca detii un certificat de calificare profesionala.Pentru obtinerea acestuia, te poti insrie la AJOFM ca "persoana aflata in cautarea unui loc de munca".Din cate stiu, chiar daca nu ai calitatea de somer indemnizat, poti beneficia GRATIS de cursuri de calificare intr-o meserie( pe care o alegi).Du-te si informeaza-te la AJOFM!