| Aaa13579 a întrebat:

Buna.
Pe scurt vreau sa dau anul viitor la scoala de politie din Campina.
M-am uitat peste teste si nu inteleg ce trebuie sa invat. Trebuie legislatia da, dar am vazut si niste intrebari din constitutia Romaniei.

Imi puteti trimite va rog niste materiale ce ar trebui sa invat mai exact sau ce legi?
Ori niste carti.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe site-ul oficial al scolii gasesti legislatia pe care trebuie s-o inveti, uita-te la Admiterea 2024, cam asa va fi si anul viitor.
Si Constitutia Romananiei este tot o lege, respectiv legea fundamentala (cea mai importanta), toate legile trebuie sa fie in concordanta cu aceasta.