| anonim_4396 a întrebat:

Pentru inscrierea la facultate se cere adeverinta medicala TIP, am citit pe diferite site-uri ca pentru aceasta adeverinta este necesara o radiografie si niste analize, dar unii spun ca nu si tot nu ma lămuresc. Imi poate explica cineva exact ce este aceasta adeverinta medicala TIP si daca este nevoie sa-i cer medicului de familie sa-mi faca mai multe? Va multumesc in avans.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E suficienta adeverinta de la medicul de familie, si da ai nevoie de mai multe daca te inscrii la mai multe facultati

| DeeaMarry a răspuns:

Eu nu am avut nevoie de radiografii sau analize. Cel mai probabil e doar un zvon.
Medicul de familie va stii in mod sigur ce fel de adeverinta trebuie sa iti dea, tu ii spui doar ca vrei adeverinta pentru admiterea la facultate. Iti trebuie atatea adeverinte cate dosare iti faci (la cate facultati/universitati aplici).

| tibistf a răspuns:

Mergi la medicul de familie si cere adeverinte. Daca te inscrii la 3 facultati, ai nevoie de cate o adeverinta pentru fiecare.