Întrebare recomandată | Andreea283 a întrebat:

Practica de vara la medicina este obligatorie?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Buna,

Eu personal nu stiu dar cred ca cel mai bun raspuns il aflii de la scoala. Esti la un telefon distanta. Insa medicina este o treaba serioasa, te joci cu viata cuiva...Trebuie sa acorzi multa importanta si mult timp pentru acest domeniu si bineinteles sa ai iubire pentru oameni / animale, depinde la ce medicina esti.
Succes!

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Multumesc frumos, Andreea! happy

| MadRaven a răspuns:

Da, este obligatorie. Anul ăsta s-a schimbat puțin treaba dată fiind situația cu pandemia și s-a renunțat la ea pentru că ar însemna mii de studenți care să se plimbe prin spitale/cabinete, și s-au găsit alte metode.
Dar dacă facem abstracție de situația asta da, este obligatorie și nota de la practică corespunde unor credite.

| Speranta12 a răspuns:

Morning Glory, Morning Glory,
Unde-s pacientii, hop si virusorii