| AnotherDragHarry a întrebat:

Buna seara... Sunt confuz in alegerea meseriei de viitor...deocamdata sunt in clasa a 8 a, dar vreau sa ma hotarasc de pe acum ca sa stiu pe ce materii sa ma axez in special...imi place sa lucrez cu oamenii si sa-i ajut sa-si rezolve problemele! Ma gandeam la meseria de avocat, dar as vrea sa va rog sa-mi dati cateva exemple de meserii de viitor(argumentati daca se poate dece acea meserie)....mentionez ca-mi place romana,geografia, istoria. Nu ma descurc deloc cu profilul real!
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Du-te la stiinte sociale daca iti place geografia, romana si istoria si ai sa-ti formezi cunostinte pentru a te gandi la o cariera! Iti recomand sa urmezi stiintele comunicarii, sociologie, filosofie, psihologie, finante sau jurnalism daca iti place sa lucrezi cu oamenii! Succes! Funda?

1 răspuns:
| ravendem a răspuns:

Ai tot timpul din lume sa iti alegi meseria ai sa vezi ca ai sa doresti meseria x y z pana termini liceul apoi vei vedea ca o sa iti alegi cu totul altceva ce te-ai gandit in perioada asta happy IT - Medicina- Inginerie meserii de viitor...