| RicardoV a întrebat:

Buna seara tuturor, am o mica problema. Luna aceasta va trebui sa plec in UK alaturi de mama la munca... Insa mie mia spus mama ca acolo se munceste nu este ca aici... Sincer sa fiu am muncit pana acum la Flanco o luna de zile, apoi mi-am dat demisia deoarece erau foarte multe ore de munca si bani putini. Acum intrebarea mea este. Este greu acolo? Cum se comporta strainii cu cei de peste hotare? Astept raspunsuri serioase si experientele celor care le-au avut acolo. Multumesc.

P.S : Cel care imi acorda cel mai serios raspuns va primii si funda!

3 răspunsuri:
| DrTerrible a răspuns:

Un lucru iti pot spune sigur, nu este usor! Eu am muncit doar in Germania si iti pot spune ca a fost destul de greu, mai ales la inceput dar daca iti vezi de treaba ta si faci ceea ce ti se cere si o ai si pe mama ta alaturi nu esti singura o sa fie ok, te vei obisnui! Mult noroc.

| RicardoV explică (pentru DrTerrible):

Nu prea le am foarte bine cu engleza, sunt undeva spre mediu, oare voi avea probleme din aceasta cauza?

| Kingbach a răspuns:

Munca e munca, strainii nu au de ce sa se poarte urat cu tine, atat timp cat tu esti ok (esti om, demnitate, umor, chef de munca, etc.).La inceput o sa fie greu, dar inchizi ochii si o sa te obisnuiesti repede.Nu e exclus sa prinzi un "caine" de om care sa se poarte urat, pentru ca e el frustrat, dar oameni dinastia peste tot exista. Oricum eu iti urez bafta tie si mamei tale si sper sa reusiti!happy