| Ionut301 a întrebat:

Buna seara tuturor.
Mai am putin si termin liceul.Sunt la un liceu destul de bun din Bucuresti la profilul Mate-Info dar inca nu sunt hotarat ce as vrea sa fac pe mai departe. Ceea ce stiu sigur este ca imi place sa am o meserie in care eu sa detin controlul,sa dau sfaturi,ordine sa tin evidente si asa mai departe, bineinteles sa se castige si destul de bine.Ma puteti ajuta cu ceva nume de facultati si meserii de urmat dupa terminarea acelei facultati? Trebuie sa mentionez ca am note destul de bune la liceu iar la BAC nu cred ca o sa imi fac probleme.

Va multumesc!

1 răspuns:
| ReptilianSwerve a răspuns:

De ce nu o facultate de informatica? Daca iti place si te pricepi, poti face bani, bani frumosi, si poti ajunge sa lucrezi la firme renumite de design, game testing, etc. happy