| twidi a întrebat:

stie cineva ce salariu au angajatii de la mc?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Nu stiu daca angajeaza minori... Eu am vazut in anuntul lor ca scria: " Daca ai peste 18 ani, esti o persoana dinamica, bla bla bla, intra in echipa Mc Donalds." Dar poti merge la un mc, intrebi si iti depui cv-ul daca iti convin conditiile.

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mc donalds adica? Cam 1000-1200 lei. Plus bonuri de masa.

| psiholoaga a răspuns:

Chestia cu tratamentul angajatilor am auzit-o si eu. Nu mi se pare exagerat salariul. La springtime platesc pentru full time 10 milioane, bonuri de masa, platesc orele suplimentare etc. Ma gandesc ca se invart cam aceleasi sume. twidi, daca esti nehotarata, ce te opreste sa te angajezi si sa pleci cand nu iti convine? Contractul, din cate stiu, e pe perioada nedeterminata; daca peste o saptamana nu iti convine cum se poarta sau salariul pe care il negociezi, iti dai demisia si gata. E si asta o experienta de viata. Eu am avut un job ca functionar public pentru 12 zile. Era atat de plictisitor, oamenii atat de distanti si scortosi si salariul atat de mic, ca dupa 12 zile mi-am dat demisia. Nu pierzi decat, cel mult, cateva zile din viata. Dar castigi o experienta si nu regreti ca ai ratat o oportunitate.happy Bafta!

| Linda a răspuns:

Eu asa stiu ca prin lege pot sa te retina inca 15 zile dar trebuie sa ti le plateasca.

| pam_pam a răspuns:

Angajeaza si minori. O prietena a lucrat anul trecut o luna si a luat 4 milioane. Lucra 4 ore pe zi. Dar fiind cea mai noua, o puneau la treburile murdare, o exploatau. Nu ti-as recomanda. happy Stiu ca primise si bonuri de masa, dar maxim, in total, ducea la 5 milioane. Mi se pare ca daca te bagi la 8 ore pe zi, primesti 8 milioane. Pe criza, cam exagerat sa zici 10, 12 mil.winking

| pam_pam a răspuns:

Prietena mea si-a dat demisia dupa o luna dar a fost obligata sa mai lucreze inca 2 saptamani, pe degeaba, neplatita, ca asa scria in contract. Nu poti pleca atunci cand vrei. Semnezi un contract totusi. Si poate depasesti 10 milioane daca esti in vreo functie superioara. In fine.happy Cand am zis 'treburi murdare, si exploatare' ma refeream la faptul ca superiorii sau angajatii stabili o puneau sa frece closeturi si chestii de genul. Nu visa sa stai la casa cu zambetul pe buze, spunand 'Buna ziua, ce va pot oferi?' sau sa intorci cartofii/chifle/sa faci salate, ca n-ai sa vezi. happy Cel putin pentru inceput! Eu oricum, iti urez bafta, dar ti-am zis asta ca sa nu te astepti la mare lucru.

| twidi explică:

Si la minori sti?

| twidi explică:

Cunosc o fata care este minora si lucreaza la mc. dar nu am intrebat-o niciodata ce salariu are.mersi mult pentru raspuns.

| twidi explică:

Am auzit si eu ca se poarta foarte urat cu angajatii.si ca nu se merita.altii zic ca se merita.chiar nu am idee ce sa fac.

| twidi explică:

Ms mult.chiar o sa incerc sa vad cum e.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima data cand m-am interesat eu...la 4 h era cam 5 mil...la 6 ore. aveai 6 mil+bonuri...si mai erau 8 ore...care parca luai 8 mil...insa am renuntat cand am vazut ce agitatie era... m-am dus si la un mc din centrubig grin...am zis ca mai caut.la mc angajeaza mereu

| Vasile_Marius_1992 a răspuns:

Salut, nu stiu de cat timp este intrebarea aici...dar te pot ajuta pentru ca am lucrat...
Pentru 4 ore salariu la ora actuala 10.10. 2019 este 1300 de lei plus 150 de lei bonuri de masa...
Pentru 6 ore la data 10.10. 2019 este 1700 de lei plus 300 de lei bonuri de masa...