| anonim_8893 a întrebat:

sunt din bucuresti. Vreau sa intreb ce trebuie sa fac ca sa devin pshioloaga sau design de moda.adica gen.in ce liceu sa intru ca sa invat astea pentru facultate. dar daca dupa ce termin facultate ce trebuie sa fac mai intai? vreau mai multe informatii.sfaturi...etc.astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Gandhi a răspuns:

Poate designer de moda.ca sa ajungi psiholog dupa ce termini liceul(cel m bine la un profil uman) intri la facultatea de psihologie

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pentru psihologie, nu conteaza liceul; din cate stiu, la toate liceele, indiferent de profil, se face si psihologia in clasa a 10a. Dupa liceu dai la facultatea de psihologie, apoi, daca vrei sa devii terapeut, faci un master pe orientarea terapeutica pe care vrei sa o urmezi (sau o scoala postuniversitara), apoi 2 ani (minim) de practica supervizata, alaturi de 150 de ore de dezvoltare personala si devii psihoterapeut. Bafta...

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Pai intai trebuie sa vorbesti cu profesorii de la liceu pentru a urma o facultate de design fashion sau psiholog

Răspuns utilizator avertizat
| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Vrei sa zici psiholog sau designer (vestimentar, in cazul tau). Pai pentru a doua optiune poti sa intri la liceul N.Tonitza.Au acolo o sectie de design vestimentar, la care intri in clasa a11-a.