| sadboy a întrebat:

sunt elev in clasa a XII-a si este timpul sa ma gandesc ce vreau sa urmez mai departe(in cazul in care nu cad bacul). am nevoie de putin ajutor de la voi, sa imi prezentati niste optiuni pentru mai departe. sunt pasionat de calculatoare, as vrea sa stiu ce optiuni am, meseria ce o voi avea dupa terminarea facultatii sau ceva avand legatura cu electronicele.astept un raspuns, dau funda. mersi mult

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Singura facultate la care se studiaza despre calculatoare este Automatizari si Calculatoare. Facultatea de Automatica si Calculatoare pregateste ingineri in urmatoarele domenii: structura si arhitectura sistemelor de calcul, sisteme bazate pe microprocesoare, limbaje de programare, sisteme de aplicatii software, inteligenta artificiala si sisteme expert (pentru studentii de la specializarea Calculatoare) si ingineria sistemelor de control, sisteme evoluate de conducere, roboti si sisteme automatizate de productie, bioinginerie si sisteme inteligente, automatizari industriale (pentru studentii de la specializarea de Automatica si Informatica Industriala). La terminarea facultatii te poti angaja ca inginer programator, inginer de sistem, etc.

1 răspuns:
| lavinia148 a răspuns:

Automatizari si calculatoarebatting eyelashes