| anonim_4396 a întrebat:

sunt in 1 an la finante banci la Brasov si as dori sa stiu daca dupa ce termin facultatea imi voi gasi un loc de munca? am dat de mai multe persoane care au facut finante si nu si'au gasit un loc de munca.as dori sa raspunda daca se poate cei ce sunt in domeniu sau care au habar.multumesc.funda.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sunt multe sanse de angajare pentru cei care termina o facultate, doar dupa ce se mai domoleste tampenia asta cu criza financiara si reapar alte oferte de munca pentru cei care sunt trecuti de varsta 2ª si cei cu facultate.

| mixxjim a răspuns:

Maaaaaai, nu te mai lua dupa unul si dup aaltul, fiecare are soarta lui, norocul lui, ambitia lui, capul lui. Invata serios ce ai de invatat in facultate si ai tot timpul sa te ocupi si de cariera, esti de-abia anul 1. Acumuleaza maxim de informatii, ia note bune si cu multa ambitie si mofturi putine sigur iti gasesti. Cei cu facultatea ta sunt preferati la angajare in banci si in firmele de consultanta si de asigurari. Deci ia note bune, invata bine, incearca sa-ti gasesti un internship, un part-time ceva printr-o banca, chiar daca si pentru a toca hartiile produse de angajatii permanenti, iti scrie in CV ca ai lucrat in banca sau undeva, daca stai si astepti sa te roage cineva sa te angajezi nu o sa se intample. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| AxelBv a răspuns:

E foarte greu sa iti gasesti de munca. Depinde si la ce universitate esti, daca esti la Baritiu, Spiru sau Cantemir, eu iti recomand cursurile de barman/ospatar, diploma ajutandu-te maxim la aprins focul la gratare.
DAR! Daca chiar ai ambitia sa inveti, inveti mult, bine, stapanesti notiunile, nu mergi doar pentru prezente la cursuri, ai sanse sa gasesti de lucru in domeniu. Dar repet, este greu.

| AxelBv a răspuns:

Ai ceva sanse in cazul asta, sfatul meu e sa urmezi cat mai multe cursuri si calificari extra scolare pentru a iti imbunatatii CV-ul. Da-mi un PM si putem vorbi mai multe.

| Moraru_Mariana_1982 a răspuns:

Salutare!

Cel mai simplu business de acasa! Investitia ta este zero!
Daca ai putin timp liber pe zi ( 30 minute ) si esti interesat sa
castigi ceva banuti inscrie-te si raspunde la sondaje platite, sunt
remunerate 4 sondaje/zi; la inscriere primesti bonus 20 euro, iar
pentru fiecare sondaj 8 euro... vizionezi reclama, raspunzi la
doar 8 intrebari / sondaj si gataaa.
Poti ajunge la un venit de 1350 euro/ luna daca raspunzi zilnic.
eu cred ca merita incercat ...tot pierdem in fiecare
zi ceva timp la pc…
In plus au organizat si un concurs cu premii super bune in bani si
produse. Detalii si inscrieri pe linkul de mai jos :http://sondajro.com/? ref=123613