| Elisa95 a întrebat:

sunt in clasa a 12-a si sunt indecisa la ce facultate sa dau. Iubesc biologia, am mers si la olimpiade insa la chimie nu ma prea descurc. As dori sa stiu daca este vreo Facultate la Medicina unde sa dau admitere doar la biologie, am auzit ca la Iasi, dar nu-s sigura. Multi imi spun ca se dau intrebari: 50%bio, 50% chimie/fizica sau 80% bio si 20% chimie As da si la Facultatea de Biologie, voi ce ziceti? chiar nu stiu ce sa fac...ce sa aleg sad

2 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

La Grigore T Popa din Iasi e admitere doar la biologie, cel putin asa a fost anul trecut.

| StudentăLaMedicină a răspuns:

Si la Sibiu ai la alegere anatomie/chimie organica.