| MihaiArt97 a întrebat:

sunt studenti sau fosti studenti care au plecat in strainatate pentru studii? Tari gen Olanda, Danemarca, Suedia? As vrea sa va intreb cateva lucruri deoarece ma bate un gand sa plec. Puteti lasa adresa de mail, va rog.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Dia007 a răspuns:

Pentru detalii legate de schimbul de experiente sau studii (pentru 1-2 semestre) in strainatate, ia legatura cu departamentul de relatii internationale din institutia la care inveti. Ei au toate detatiile legate de transport, locatie, camine, burse, cursuri. La destinatie, dupa cum am auzit din atatea surse, ti se ofera toate informatiile de care ai nevoie (ti se face si un tur, gratuit, al orasului in care vei merge si a universitatii).
Important e sa faci pasul. Nu ai nimic de pierdut, ci numai de castigat.
Plus, tarile nordice sunt cele mai indicate pentru schimbul de experienta.
Succes