| Iusty15 a întrebat:

am aproape 18 ani,reprezint o problema pentru parinti din cauza rezultatelor scolare si a comportamentului problematic. Zilnic simt o dezamagire crunta cand ma uit in oglinda, visul meu e sa ajung in armata cu imi transform visul in realitate? rog cei informati sa ma ajute oferandu-mi raspunsuri corecte si pertinente despre o cariera militara si pasi pe care ar trebui sa ii urmez in realizarea ei.Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa ajungi in armata trebuie sa te pregatesti fizic pentru ca ai de dat niste probe sportive iar cele psihologice sant usoare sau astepti pana anul viitor sa faci armata voluntara cu salariu inclus de 1000 lei pe luna si dupa 6 luni esti meserias si poti continua la ei sau revii in viata de civil

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Salariul e de 800 in primele 3 luni, apoi in urmatoarele de 850. Nu 1000, stiu mai bine. happy

| gelu1970 a răspuns:

Nu le mai face alor tai zile amare. pleaca si incearca sa traiesti pe spinarea ta nu a altora daca tot nu vrei sa inveti si nici macar sa respecti parintii printr-un comportament adecvat.
dupa o luna doua fara sa ai sprijinul parintilor, incercand sa traiesti din ceea ce esti in stare sa faci, sa intelegi ca in armata e de cateva ori mai rau. sa iti ajute cel de sus sa ajungi si in armata.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| IoanaIngrid a răspuns:

Aparitii tai te trimit in armata sau asta e visul tau?