| Nirvanaaa a întrebat:

Am o intrebare adresata studentilor de la medicina (eventual facultatea Carol Davila ) din Bucuresti.Este nevoie de o pregatire bazata pe alte materiale in afara de ceea ce precizeaza ei pe site? Mi se pare insufiecient avand in vedere complexitatea grilelor? Si de asemenea, cum ati reusit sa va pregatiti temeinic pentru examenul de admitere? Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Nu ai nevoie de carti suplimentare, daca stii tot ce scrie in cele de pe site intri.
Eu am dat admiterea in 2012. Cand am inceput clasa a12-a, in septembrie, am inceput sa invat la chimie, iar apoi din ianuarie la biologie. Invatam cate un capitol la chimie si faceam grile, la bio la fel, iar dupa ce am terminat materia faceam grile din tot, inclusiv subiecte care s-au dat in anii anteriori la admitere si la simulari.
Te ajuta sa mergi la simularile organizate de SSMB pentru ca te inveti cu atmosfera si te motiveaza sa inveti.

1 răspuns:
| Avaricum a răspuns:

Intrebarile sunt strict din bibliografia mentionata. Cartea de biologie are tot felul de afirmtii aruncate pe acolo fara context care trebuie practic invatate pe dinafara, si grilele sunt cu multe capcane dar le faci daca stii la perfectie cartea.
Bibliografie suplimentara si meditatii iti trebuie ca sa intelegi cat de cat ce scrie acolo.