| geo9617 a întrebat:

Am o intrebare. Imi puteti spune, doar din experienta, daca facultatea de electronica, telecomunicatii si tehnologia informatiei va fi cautata in viitorul apropiat? Nu vreau sa fac facultatea si sa fiu somer... Banuiesc ca mi-as gasi un loc de munca, dar cu cat e platit in tara si in afara? Multumesc annticipat. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Dacă excelezi în matematică și fizică, asta este facultatea ideală pentru tine, dacă nu, îți sugerez să te orientezi către ceva la care te pricepi. Tehnologia progresează cu fiecare zi ce trece și de oameni inovatori și pricepuți, este nevoie în permanență.
Dar trebuie să fii sigur că asta vrei, pentru că nu este o facultate ușoară deloc.

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Depinde de ce iti gasesti. nu poti sa spui daca va fi sau nu cautata. momentan se cauta foarte multi pe it si chestii adiacente.

in europa de est salariile sunt mult mai mici. asta credeam ca e destul de evident pana acum.

facultatea nu iti garanteaza un loc de munca. gasirea unui loc de munca depinde de cat de tare te zbati sa iti gasesti.