| aliceally a întrebat:

Buna TPU
ce facultati recomandati pt o fata musulmana
Eu vreau ceva special
nu ce intra toata lumea(medicina, farmacie...) si care voi avea o cariera de succes
sunt foarte multe de ales de asta imi e putin greu sa ma decid
As vrea totusi sa nu aibe multa matematica
adica eu ma descurc la mate dar totusi
sper sa ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ce treaba are musulmania cu facultatea? Faci ce crezi ca-ti place si spre ce ai inclinatie. Cariera de succes ti-o cladesti ulterior, nu conteaza domeniul in care activezi!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vad legatura intre religie si studiile tale.Studentii straini, chiar si musulmani, fac facultati in Romania pentru meseria care se cere mai mult in tara lor.Cunosc cativa care fac medicina la Iasi.Pentru ca in tara lor este bine platita si se cere.

| SkyPilot a răspuns:

Faci ce iti place cel mai mult. Nu are nici o legatura cu religia.

| Marin_Valentin_1982 a răspuns:

Cred ca o postliceala ti s.ar potrivi de minune...ca tot spuneai ca nu prea vrei matematica, însă nici cu limba romana nu prea stai bine (poate din cauza faptului ca ești musulmana). Ca sa vrei ceva special, trebuie și tu sa fii speciala. De regula, e bine sa faci ceva ce.ți place și la care crezi ca te poți descurca, nu doar sa faci o facultate ca așa e la moda.