| Didi1619 a întrebat:

Cine stie ce melodii se studiaza la sectia canto jazz-muzica usoara, in clasa a 9a? URGENT! DAU FUNDA!

1 răspuns:
| MarinDaniel a răspuns:

In clasa a 9-a, la sectia de canto jazz si muzica usoara, pot fi studiate diferite melodii din genurile jazz, blues, pop, rock si muzica usoara. Acestea pot include melodii clasice din aceste genuri, precum si melodii mai moderne.

Printre melodiile care pot fi studiate la aceasta sectie se numara:

"All of me" de John Legend
"Fly me to the moon" de Frank Sinatra
"Misty" de Erroll Garner
"Summertime" de George Gershwin
"What a Wonderful World" de Louis Armstrong
"Autumn Leaves" de Joseph Kosma
"Billie Jean" de Michael Jackson
"I can't help falling in love with you" de Elvis Presley
"Feeling Good" de Nina Simone
Acestea sunt doar cateva exemple si pot varia in functie de programa scolara si de profesorii care predau la aceasta sectie. Este important sa te pregatesti si sa inveti melodiile care sunt programate pentru a te bucura de acest curs si a obtine cele mai bune rezultate...
Funda?