| andreeaandrutsa a întrebat:

Buna TPU big grin! Am si eu o intrebare : Sunt la profilul Filologie si vreau sa stiu daca dupa ce voi termina liceul voi putea da la Contabilitate avand in vedere ca la matematica nu dau BAC. Fundita! happy

2 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

In principiu se poate, dar iti va fi foarte greu.

Daca ne spui si la ce facultate vrei sa aplici iti dam mai multe detalii.

| taviyamato a răspuns:

Mama mea e contabila, iti spun ca este o meserie foarte cautata si nu este rea, de lucru vrei gasiwinking. Mama mea nu a terminat facultatea ca la revolutie avea deja aproape 40 de ani si pe vremea lui ceasca se intra greu deci acum ia un salariu de mizerie 10 mil si ceva big grin dar are stabilitate in job. Multi cand se duc la stiinte economice se inscriu la alte domenii gen marketing sau management, eu am lucrat in marketing si e greu, trebuie sa vinzi, sa obligi oamenii si daca nu reusesti iti sare sefu pe cap si la marketing e enorm de mult de munca. Iti recomand contabilitatea daca esti pregatita sa muncesti mult si oricum daca ai facultatea vei avea un salariu foarte bun, in schimb ar fi bine sa iei cateva meditatii de matematica pentru ca vei face matematica 3 ani la licenta -la master nu stiu cum e -. Succes! big grin