| Amy90 a întrebat:

Intrebarea de astazi este cum sa impresionezi la un interviu? Sunt numeroase raspunsuri pe net puteti sa afisati si un site insa eu nu vreau lucruri pur teoretice, vreau exemple din viata voastra demn de urmat. Cea mai inteligenta varianta va primi fundita!

Răspuns Câştigător
| Amelie_2576 a răspuns:

Ca sa impresionezi, trebuie sa lasi impresia unui viitor angajat valoros (si apoi chiar sa fii unul). Impresionezi in mod deosebit daca arati ca te preocupa profesia pe care o practici si in viata ta din afara jobului: daca citesti constant noutatile din acel domeniu, daca lucrezi la proiecte personale si chiar ai cateva la portofoliu, daca ai articole publicate pe un blog personal (blog in domeniu, nu blog hobby!).
Mai ales pentru joburile intelectuale, nu mai merge sa te duci cu un CV si atat. Trebuie sa prezinti cat mai multe realizari, in afara de vorbe si diplome. Trebuie sa arati, prin lucrari concrete, ca esti harnic, ambitios si pasionat de profesia ta. Asta face, in timp, o mare diferenta, la salariu si valoare profesionala.

5 răspunsuri:
| Amy90 explică:

Danielgeo > din pacate criteriul pe care m-am bazat e inteligenta raspunsului, dar daca as fi dat pentru cel mai comic raspuns ar fi fost, cu siguranta, al tau laughing)!

| snowflake a răspuns:

In primul rand, trebuie sa ai o tinuta decenta. machiaza-te cat mai natural, si bijuterii discretewinking
nu gesticula, si nici nu rade cu gura pana la urechi, doar zambeste din cand in cand.
nu minti! cand intreaba de experienta, spune exact ce trebuie ca si cum ar fi sa demonstrezi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii cat mai natural, prin ceea ce spui la interviu. Adica sa spui cu exactitate ceea ce stii sa faci in legatura cu acel job.

| danielgeo a răspuns:

Simplu, dormi bine, te trezesti. zici : mda. azi am interviu. si te imbraci si te dichisesti asa. fara chef, pleci spre angajator, eventual il stresezi cu vreo 2 telefoane ca nu reusesti sa gasesti firma, ajungi la el, iei loc pe scaun si TE LAUZI ca stii sa faci orice!

La mine merge de fiecare data.
Interviul il iau, dar nu ma intreba cat timp apuc sa lucrez... whistling