| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU m- am saturat ca lumea să mă judece,să zică cs nu sunt capabilă,să fac ce vor ei.Nu mai rezist sunt la Colegiu Tehnic și Vreau să devin inginer IT ca câștiga mult și te descurci,cineva mi- a zis ca nu sunt capabilă de ce? Nu vreau să fac ce zis ei,as dori să plec din tara aici e badjocora sad mi- am pierdut și credința prin câte am trecut greutăți nu mai pot! Eu când voi fi fericita sad familia mea e un dezastru sad as vrea sa intru la Politehnică să i- au note mari la bac, dar mie frica sad Ajutor

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cel care vrea cu adevarat, TACE si FACE---nu striga, nu se vaita, nu-i este teama!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu merge cu vorba buna trebuie sa-i infrunti si sa traiesti viata ta nu a altora ( dupa capul lor ). Este un fenomen trist si vechi. La multi li se pare ca stiu ei mai bine ce esti tu in stare si ce nu, ce iti trebuie etc. Binele este diferit de la om la om, ce e bun pentru mine nu neaparat e bun si pentru tine. Multi studenti se duc la fac de electronica impinsi de tati care au avut visul de a repara televizoare si nu au reusit si de fapt ei vor contabilitate sau invers. Tinerii rezista 1-2 ani, se lasa de scoala, se strica totul sau se apuca de ce le place si pierd timp toti. Nu te poate ajuta nimeni decat tu iti poti impune punctul de vedere si sa faci ce alegi pentru tine. Pentru nimic in lume nu poate alege altul in locul tau, de asta avem toti cate un cap intre urechi. Crezi ca ar mai fi progresat omenirea sau individul daca nu ar fi facut fiecare domeniul care ii place? https://www.youtube.com/watch?v=3udgbnetmKY Trebuie sa fii surda - https://www.youtube.com/watch?v=8O6lsR4jIew

| Lawliet14 a răspuns:

Bine, cu romana nu prea le ai tau dar si profa mea de mate e bata si scrie fara rusine pe reteaua de socializare. laughing CREDE IN TINE, MONY! HAI NU TE LASA, CA NE ENERVEZI PE TOTI!

| CodreanuC a răspuns:

Si eu tot acolo vreua sa intru. Am intalnit multe fete la liceul meu care erau la mate-info dar nu erau de mate-info chiar daca aveau note bunicele, iti dadeai seama de asta dupa cum vorbesc si supa notele de la celelalte materi. Asa e uneori nu poti fi ce iti doresti, daca nu pentru tine nu e, dar daca zici tu ca este eu iti zic sa continui pe IT

| FaraNume77 a răspuns:

Tu cr crezi? Daca tu te crezi capabila atunci lasa-i in paca sa vorbeasca pentru ca in primul rand vorbesc doar ca sa se afle in treaba. Nu ii pasa la nimeni ce faci dar toti vorbesc si isi dau cu parerea despre altii. Daca tu crezi ca te descurci atunci invata si continua cum vrei tu.