| iiGeorgii a întrebat:

scuze pentru categorie. Sunt in clasa a 10-a la liceu de arhitectura si vreau sa continui pe acest domeniu. La Univesitatea de arhitectura si urbanism Ion Mincu se intra greu? Ce medie e minima, câte locuri sunt si cati participanți sunt in medie anual pentru fiecare secție?

4 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Am auzit că este cea mai bună facultate de arhitectură din țară... Probabil că nu degeaba. Te-ai uitat pe internet cu ce medii s-a intrat, la lucrări, la fișele de examen? Eu mă uitasem, și mi s-a părut la acel moment a fi greu.

| Dugalle a răspuns:

Daca e in orasul tau du-te personal la acea facultate la secretariat si vorbeste cu aia si daca nu te multumeste raspunsul lor du-te si trage un profesor de mana.

| iiGeorgii explică:

M-am uitat. Am gasit doar faptul ca media minima e 6. Dar cu siguranță nu va intra cineva cu 6...

| iiGeorgii explică:

As vrea eu sa fie in orașul meu. Dar sunt din celălat capăt al țării si pana acolo fac cam 6-7 ore.