| hulkwirine a întrebat:

spuneti-mi va rog ce contracte au cei de la clubul de fotbal csms Iasi? cat castiga ei saptaminal sau lunar in euro?

1 răspuns:
| TheAce a răspuns:

Fiind o echipa mica de prima liga normal ca si contractele sunt mai modeste decat la echipele de top. Salariul mediu graviteaza intre 1000 si 2000 E pe luna, uneori nici atat. Nae Manea (antrenor Gloria Bistrita) chiar vorbea ieri pe subiect inainte de meciul cu Vasluiul. Spunea ca Sanmartean (care castiga la Vaslui 20.000 E pe luna) ia mai multi bani lunar decat INTREG LOTUL Bistritei ( 22 de jucatori).