| lucicalucian a întrebat:

Sunt clasa a 7-a si as vrea sa invat programare, poate chiar sa imi fac o cariera din asta. Din cate am inteles in informatica de la liceu (mate-info) se invata asta, si am mai inteles ca e si foarte greu.
Daca as invata de acum bazele? Ce parere aveti? Pot ajunge undeva cu programarea?

PS : da, sunt constient de faptul ca e foarte greu sa scrii fiecare linie binara manual si ca va dura ceva sa creezi un program simplu.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru inceput, pune burta pe carte astfel incat sa poti intra la un liceu bun de profil mate-info. Odata intrat aici, invatand foarte bine si mergand la facultate, visul tau se va realiza foarte usor. Pana atunci poti cocheta cu diferite informatii despre informatica.

| blAster85 a răspuns:

Pune mana pe matematica si de informatica lasa ca vei invata la liceu, si pana atunci poti folosi internetul in scopuri utile

| george2431 a răspuns:

Salut,ar fi bine sa inveti cat de cat, cum poti, bazele programarii acum, cum presupun ca la liceu vei merge pe mate-info, te va ajuta sa intelegi mai bine materia.Deci da, poti sa ajungi undeva cu programarea.

| lucicalucian explică:

Am medalii de aur la mate cls 5-7...