| adutzz a întrebat:

sunt in clasa a 10-a. nu stiu inca sigur pe ce domeniu sa ma axez dupa ce termin liceul. m-am gandit la management, IT, sau finante, dar as vrea sa stiu mai multe informatii despre fiecare. si as mai dori si parerea voastra a celor care aveti experienta in aceste domenii. multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| andreidraga a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa faci intai o chestie specializata => nu incepe cu Management.

Daca te pasioneaza matematica, informatica, (eventual fizica) -> sa faci IT.
Daca te pasioneaza mai mult economia si matematica la un nivel mai putin ridicat -> sa faci finante.

In ambele domenii se gasesc joburi bine platite. Trebuie doar sa fii bun si activ! happy