| 10000573 a întrebat:

Urmează sa termin liceul și ma gandesc sa dau la medicina generală. Sunt din Craiova.
As vrea cât mai multe informații despre acești ani de facultate.

Răspuns Câştigător
| Lauv a răspuns:

Am întrebat și eu un medic cardiolog și răspunsul lui a fost:
Primi 6 ani de facultate, după care mai urmează încă 6 ani de profesie (cardiologie, neurologie. etc), după care mai urmează în că 2 pentru masterat (doctor chirurg, consultant. etc) ultimii 2 ani nu sunt obligatorii dar este bine să-i faci pentru a pune în valoare abilitățile tale pe profesia pe care ai ales-o.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt lungi