| vasilevaleriu a întrebat:

Buna tuturor.Ma intereseaza un lucru; am terminat zece clase, plus o scoala profesionala de, prelucratori prin aschiere.Se considera studii medii? Intreb aceasta, stiut fiind faptul ca, majoritatea angajatorilor spun; Studii medii au numai cei cu 12 clase si bacalaoreatul luat.Atunci categoria aceasta, in care m-a aflu si eu ce facem? nu ne mai angajam niciodata? Multumesc

Răspuns Câştigător
| bagabondus a răspuns:

Le poti numi studii medii de scurta durata... ar fi o idee nu?
eu am facultate si masterat si lucrez pe sub 1000 de lei... imi inchipui prin ce treci tu! nu te da batut, spor!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se considera studii medii, cu studii medii sunt considerati cei care au terminat liceul si cei cu o scoala postliceala. Daca ai calificarea de prelucrator prin aschiere te poti angaja ca strungar, frezor, rabotor, de asemenea si in multe alte slujbe care nu cer studii medii. De asemenea ti-ai putea continua si termina studiile medii la forma de seral, fara frecventa ori cu frecventa redusa. Succes si numai bine!

| Baton a răspuns:

De angajat te vei putea angaja in domeniul pe care l-ai studiat sau ca si necalificat.
in rest daca vrei mai mult te duci la seral, apoi la liceu, facultate...
cam asta ar fi
o seara buna

| Mariinaa a răspuns:

Buna!
La ce studii ai terminat tu numai cu un mare noroc iti vei gasi un loc de munca precum muncitor necalificat!
Iti urez succes!
Pa, pa