| vampir378992312 a întrebat:

Buna! Vreau sa dau admiterea la farmacie si nu stiu ce sa aleg pentru biologie. Biologia vegetală sau anatomie? Care este mai importantă în cadrul facultății?

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Buna! Sunt studenta la facultatea de farmacie in anul IV. Pentru adimitere te sfatuiesc sa inveti biologia vegetala si animala, deoarece este mai usoara si mai importanta. In primul an am avut un semestru de anatomie si 2 de botanica. Biologia vegetala si animala mai are legatura si cu farmacognozia, care este de asemenea importanta.

| Alverto a răspuns:

Cred că anatomie, e mai de interes