| Haarp a întrebat:

Buna ziua!

Am reusit sa intru la Facultatea de Chimie si Inginerie Chimica Cluj sectia Chimia Mediului si as dori sa stiu si eu ce fel de posbilitati de cariera poti avea salariu program de lucru etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei putea gasi un job la statii de tratare a apei, statii de epurare, laboratoare de testare a apei.

| SalvadoreCurara a răspuns:

Ai foarte multe directii pe care poti sa pornesti, in functie de pregatirea, norocul si sansa ta. Iti dau 2 exemple la poluri opuse: prima varianta ar fi, de exemplu, sa ajungi profesor de liceu, intr-un oras linistit cu ambitii de bunic; si o varianta mai incurajatoare ar fi sa ai noroc sa inventezi tu vreo formula chimica, de exemplu pentru Coca-Cola si sa nu mai ai griji niciodata... Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun... Cel mai important e sa iti placa ce faci. So GOOD LUCK!