| andrutik a întrebat:

Am si eu o intrebare:in 2009 m-am lasat de Facultate,am ramas insarcinata si acum sunt casnica si as vrea sa fac niste cursuri de contabilitate la AJOFM, numai ca as vrea sa stiu pot face cursurile daca diploma mea de bacalaureat ii la Facultate si am doar copia?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cerintele AJOFM, respectiv de ce acte ai nevoie pentru inscrierea la cursuri si daca se cer in original sau copie. In orice caz ar trebui sa ceri diploma de la facultate, chiar ma mira ca ai lasat atatia ani fara sa o recuperezi.

| Zenithf a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mai nou, din cate stiu eu, pentru orice curs sau concurs se cer copii legalizate, deci oricum trebuie sa aiba diploma in original si sa mearga cu ea la notar, nu gresesc?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Zenithf):

Am spus ca depinde de cerintele AJOFM. Poate cere copie legalizata sau simpla si, in acelasi timp, sa ceara si prezentarea originalului.

| Zenithf a răspuns:

Ar fi prea tarziu sa reiei studiile de la facultate? Nu cred. Du copilul la gradinita, si de acolo du-te la facultate. Rasplata o sa vina sigur, in special multumirea sufleteasca ca ati facut si o facultate.
La AJOFM s-ar putea sa va ceara doar o copie legalizata, ceea ce inseamna ca trebuie sa scoateti diploma de la facultate si sa mergeti cu ea la notar.